גופי תאורה מעוצבים

עולם גופי התאורה שינה את פניו ונראה כי יש לא מעט סוגים תאורה אשר נועדו להאיר לכם כל חלל בבית ולהקנות לו מראה מיוחד ומרשים, אך מצד שני שי לדאוג גם למקומות אפלים בהם תרצו גופי תאורה בעוצמה נמוכה יותר על מנת לחלק את יחס האור בחלל.
כיום, מעצב תאורה משלב גוף תאורה מסוים אשר הנבחר במהלך תכנון עיצוב התאורה, כך שהוא ישתלב בצורה נפלאה עם שאר האלמנטים הפזורים בחלל, ובעת העיצוב הוא מתכנן שכל גוף תאורה יזכה להאיר חדר מסוג אחר ונדמה שללא ההתאמה של התאורה, גם המנורה המרשימה ביותר מבחינת עיצוב – תראה כמעיין נטע זר במקום שבו עליה להאיר.

שילוב של גופי תאורה עתיקים, שנדלירים ונברשות בחלל הבית

השנדלירים והנברשות היפיפיים מוכרים לנו עוד מתקופת העבר בבתי מלוכה עוד הרבה לפני שתומס אדיסון הידוע יצר את גופי התאורה הראשונים שהקסימו את ההמונים. את שנדלירים אלו היינו יכולים לראות רק בטירות ובארמונות יפיפיים ובבתים בהם גרים אנשים עשירים אשר היו מעצבים את ביתם בטוב טעם.
בשנים האחרונות, נראה כי אופנה זאת חוזרת ובגדול גם בבתים פרטיים והם יכולים להשתלב בחללים מעוצבים על טהרת הריהוט העתיק, או בבתים מודרניים בעלי נגיעות וינטאג'. כיום, ניתן למצוא גם גופי תאורה יוקרתיים אשר יכולים להשתלב לא רק בחללים גדולים כמו חלל הסלון, אלה גם בחדרי השינה, במסדרונות ומעל פינות האוכל. למעשה, מדובר במיני שנדלירים אותם משלבים בקפידה בהתאם לעיצוב הבית בחללים אלו.

היכן ניתן לשלב גופי תאורה יוקרתיים?

תאורה יוקרתית משפיעה רבות על עיצוב כל חלל ובעיקר כאשר מדובר על חללים גדולים כמו – אולמות אירועים, אולמות תצוגה, קניונים, מרכזים מסחריים, מרפאות גדולות, גלריות לאמנים, משרדים יוקרתיים, מגדלי מגורים יוקרתיים, מוזאונים ועוד מקומות שונים בהם יש צורך לבחור בקפידה את גופי התאורה בצורה שהם יתפזרו בחלל בצורה שווה. מעבר לכך, יש גם לבחור תאורה מיוחדת שתאיר פריטים מסוימים וזאת ניתן לבצע על ידי ספוטים או מנורות לד שיוכלו להאיר אזורים מסוימים באור מיוחד. כיום, ישנם בעלי מקצוע מיוחדים אשר נקראים מעצבי תאורה ותפקידם להתאים תאורה בקפידה לכל חלל יוקרתי ולהפוך אותו למואר ומרשים.

מעצבי תאורה – גם לבתים פרטיים

כיום, נראה כי גם אנשים פרטיים מזמינים מעצב תאורה לביתם בכדי לסייע להם עם מלאכת עיצוב התאורה ויקנה להם חלל מרשים ומואר ממש כמו במקומות יוקרתיים. מבין מגוון גופי התאורה הקיימים בשוק מעצב תאורה נעזר בגופי תאורה שונים, אך משלב אותם בתבונה בחלל וגם בוחר בקפידה את עוצמת האור לכל חלל על מנת להפוך אותו למרשים ביותר. גופי התאורה הפופולריים הם: גופי תאורה שקועים, ספוטים ממוקדים, מנורות תליה, מנורות קיר, צמודי תקרה, מנורות גן לגינה או למרפסת והרשימה עוד ארוכה.

Bookmark the permalink.

Comments are closed