מנורות תקרה

סיימתם לעצב מחדש את ביתכם? זה עתה נכנסתם לבית חדש? אתם בגמר השיפוץ? זה הזמן המתאים ביותר לרענן את הבית עם תאורה מתאימה.
אם הלכתם על עיצוב בית מודרני ועכשווי ממש לפי צו האופנה האחרון, אתם צריכים תאורה שתדגיש לכם את קווי העיצוב בבית וכזאת שתדגיש את האמירה של החלל ותוסיף קצת חמימות לבית. התאורה היא הטאצ' האחרון בעיצוב החלל, לכן מומלץ לבחור אותה בסוף, אך כמובן את תשתיות החשמל – יש לתכנן מראש יחד עם העיצוב.

אז בואו נראה מהן האופציות ואיך משלבים את התאורה בחלל

ראשית, עליכם לדעת כי יש לא מעט סוגי גופי תאורה בתחום זה, כך שעליכם להכיר מקרוב את הסוגים הרבים ואת צבעי התאורה ולהתאימם בקפידה לכל אזור.
שהרי, לכל אזור יש צורך להתאים סוג תאורה שונה.
האופציות בתחום מנורות תקרה הן רבות ותוכלו למצוא את הבאות: מנורות תקרה תלויות המשתלשלות מהתקרה, שנדלירים מרהיבים במגוון דקורציות וסגנונות, מנורות תקרה צמודות שהן אופציה מצוינת לשנות בית משמים לחמים ונעים ועוד מבחר רב של סגנונות ודגמים. כיום תוכלו למצוא גם מנורות תקרה בעיצוב עכשווי אשר יכולות להקנות לחללים מסוימים בבית אווירה רגועה ואינטימית או לחלופין אווירה עירונית תוססת.

למה נועדו מנורות תקרה?
מנורות תקרה תלויות לדוגמא, לא נועדו רק להאיר את הבית באור חמים ונעים, אלה הן יכולות לקבוע את האווירה העיצובית של החלל בו תרצו לשלבן.
הן יכולות להעניק לחלל סוגי אווירה שונים זה מזה, אם זאת אווירה שקטה, דרמטית, חמימה ואפילו אווירה יוקרתית המזכירה מעט את בתי המלוכה שהיו בעבר.
כאשר בוחרים מנורות תקרה, בין אם זה מנורות תלויות, שנדליר או כל סגנון אחר, חשבו על הצבעים של המנורה, על עיצובה, על גוון האור ובדקו כיצד הן ישתלבו עם כלל הרהיטים והאביזרים הנמצאים בחלל.

בשונה ממנורות תקרה תלויות, מנורות הצמודות לתקרה אומנם לא משתלשלות מהתקרה, אך הן משאירות את החלל מעוצב, פתוח ומאוורר.
את המנורות הצמודות, תוכלו לשלב בחללים רבים בבית כמו – באזורי מעבר, בכניסה לבית, מעל מראות, במסדרונות, בחדרים בעלי תקרה נמוכה, ובחדרי השינה.
מעבר לכך, מנורות צמודות הן פתרון מצוין כאשר מדובר בחדרים בעלי תקרה נמוכה או כאשר הסלון ופינה האוכל חוברים יחד, כך תוכלו לשלב בפינת האכל מנורות צמודות לתקרה ובסלון שנדליר מרשים, כך המנורות בפינת האוכל לא יגנבו את ההצגה של השנדליר.

שילוב של שנדליר בחלל
כיום, תוכלו למצוא לא מעט שנדלירים יפיפיים אשר מעוצבים במראה יוקרתי כיאה לבתי מלוכה בסגנון העבר, אך בעיצובים מודרניים וחדשניים יותר.
מקומו הטבעי של השנדליר הוא כמובן בחלל הסלון, אך ישנם לא מעט בתים בהם תוכלו למצוא את השנדלירים גם בכניסה לבית או בפינת האוכל.

Bookmark the permalink.

Comments are closed