עיצוב תאורה

אחד הדברים המרכזיים בעיצוב חלל – הוא עיצוב תאורה, הרי תאורה יכולה להשפיע רבות על החלל ולתת לו מראה מרשים ואפילו להגדיל חללים קטנים.
זה כבר מזמן לא סוד שתאורה מעוצבת בצורה נכונה היא משמשת הרבה מעבר לאלמנט פונקציונאלי, והיא יכולה להיות המפתח לחלל נעים והרמוני.
את התאורה יש להתאים בקפידה לכל חלל, בין אם מדובר בחלל גדול כמו הסלון או תאורה לחלל קטן כמו חדר השירותים או חדר האמבטיה, בתהליך עיצוב תאורה, חשוב לא לשכוח את הפן העיצובי, שלו יש משמעות רבה לנראות הכוללת של כל חדר וכל חלל באשר הוא.

אז מה חשוב בעת עיצוב תאורה לבית?

על מנת לקבל מראה מרשים ומואר, הוסיפו עוד מנורות בחלל מעבר למנורת תקרה הסטנדרטית, כך שהתאורה תשטוף את החלל כולו ותדגיש פינות נוספות ונסתרות על מנת ליצור אווירה מוארת וגדולה. אך אילו מנורות תוכלו להוסיף? ספוטים, צמודי תקרה, מנורות קיר, לדים, מנורות שקועות, מנורות תליה, מנורות קריאה בחדר השינה, מנורות שמאירות חפצי נוי ספציפיים בחלל הסלון או לכל חלל אחר שתרצו להדגיש.

עיצוב תאורה לסלון, מה חשוב לדעת?

ראשית, עליכם לבחור כמה סוגי תאורה, כך שתוכלו לבחור את עוצמת האור הרצויה, אם זה אור חזק בעת אירוח חברים או בני משפחה, או עור מעומעם באופן משתנה על ידי שימושי בדימרים ובאמצעות פיצול גופי התאורה למעגלים ומפסקים נפרדים זה מזה. בצורה זאת, תוכלו להפריד בין תאורה המתאימה לאירוח, או לערב אינטימי. מעבר לכך, רצוי לפזר את התאורה באופן שווה בחלל וזאת תוכלו לבצע על ידי מיקום של גופי התאורה באופן חכם תוך כדי התחשבות גם בצללים שנוצרים בחלל.
על מנת להימנע מיצירת צללים גדולים ודרמטיים מדי בחלל הסלון, חשוב לנסות להגיע לפיזור תאורה יחסית שווה ולהימנע מצללים שיכולים להקטין את החלל.

כאשר מדברים על עיצוב תאורה לפינת האוכל, חשוב לבחור באור דומיננטי, כזה שיאפשר לסועדים לראות בבירור את המאכלים ויקנה להם תחושה נעימה ורכה.
בפינת האוכל תוכלו לשלב גופי תאורה תלויים או ספוטים הממוקמים מעל פינת האוכל ,כך תזכו לפינה מרשימה ומוארת.

עיצוב תאורה למטבח

על מנת לשמור על בטיחות העבודה במטבח ובכלל להנעים את זמנכם בתאורה מרשימה בעת בישול ואפייה במטבח.
כדאי להקפיד על תאורה דיי חזקה, כזאת שתאיר היטב את החלל כולו ובנוסף רצוי להוסיף תאורה ממוקדת אותה תמקמו במקומות ספציפיים במטבח, אם זה מעל משטחי העבודה, על האי במטבח, במקום בו תרחצו כלים, בתוך ארונות המטבח והמזווה ועוד מקומות שונים בהם אתם מרבים להיות.
עוד דבר שחשוב לדעת הוא – וודאו כי האור לא נחסם על ידי מי שעובד במטבח, ולכן חשוב למקם את גופי התאורה בצורה ממוקדת בדיוק מעל המשטח עצמו או לחלופין לספק תאורה ממספר רב של כיוונים.

Bookmark the permalink.

Comments are closed