תאורה לבית

תחום תאורה לבית, הוא עולם שלם בפני עצמו הדורש מחשבה מעמיקה של תכנון נכון, על מנת לקבל את התוצאה הרצויה והיא – בית מואר בגוונים נכונים בכל חלל.
חשוב לזכור שלכל מקום ואזור בחלל הבית, יש את הצרכים שלו מבחינת התאמת תאורה, לכן יש להתאים בקפידה לכל חלל את התאורה הנדרשת ולבחור בקפידה את מיקום התאורה. חשוב לציין כי לא כל תאורה מתאימה לכל חלל, לדוגמא – התאורה נדרשת בחדר המגורים כמו בחדר השינה או בחדר הילדים, תהיה שונה מתאורה הנדרשת בחדר עבודה או בחלל הסלון, שכך העבודה היא מרובה ועליה להיות מקצועית ונכונה.

על מנת לבצע התאמה מושלמת של התאורה בכל חלל הבית, כיום נראה כי אנשים רבים נעזרים בבעלי מקצוע שונים כמו – במעצבי תאורה או במעצבי פנים, על מנת לקבל את התוצאות הטובות ביותר. שימוש בבעלי מקצוע אלו יוכל להועיל לכם רבות, מכיוון שהם יוכלו לסייע לכם בבחירת גוון התאורה, עיצוב גופי התאורה, לתכנון לכם את נקודות החשמל בצורה אסתטית ולסייע לכם לבחור תאורה חסכונית בחשמל.

חשיבות בחירת תאורה מתאימה לחלל
בחירת תאורה לבית, היא לא עניין של מה בכך, הרי חשוב לזכור כי כאשר נכנסים לבית, בין אם מדובר בדירה חדשה או בתהליך שיפוץ, אין מקבלים אותו עם התאמה מושלמת של סוגי תאורה באזורים שונים בבית והרי לכל אזור יש להתאים באופן נפרד גופי תאורה, אשר יתאימו בקפידה לאותו אזור.
לדוגמא – תאורה בחלל הסלון, במטבח או באמבטיה תהיה שונה מבחינת תכונות גוף התאורה והגוון מתאורה בחדרי שינה או בחדר עבודה, או תאורה במסדרונות הבית תהיה שונה מתאורת המותקנת במרפסת או בגינה וכך הלאה.
למעשה, השוני שבתכנון ועיצוב התאורה באזורים שונים בחלל הבית מתבטא בסגנון גופי התאורה, בסוג הגוף, בכמות אור שהם אמורים לספק למרחב, לגוון האור ובכלל לשיבוצם בכל חלל.

על מה חשוב לשים לב בעת בחירת תאורה לבית?
תהליך בחירת התאורה לבית, יכול להיות תהליך מהנה בו תוכלו לצבור ידע רב אודות גופי תאורה שונים וללמוד מעט על איכותיות גופי התאורה ובכלל את כל הקשור לתחום.
לכן, טרם נגשים למשימה, חשוב ללמוד קצת אודות התחום, על מנת לדעת את יתרונותיהם של גופי התאורה השונים המוצעים בשוק.
אחד הדברים החשובים שעליהם יש לשים דגש בעת בחירת תאורה לבית, הוא ההתחשבות באלמנטים שונים המשפיעים על האור בחלל, כמו- גובה התקרה בחלל, גודל החלל בו תרצו לשלב תאורה, את שלל הרהיטים הנמצאים בחלל, את העדפותיכם האישיים כמו – קריאה במקום מסוים בבית, את אופי האווירה שתרצו לשדר בחלל ועוד אלמנטים נוספים הקיימים בשטח שייסעו לכם לבחור את התאורה הרצויה ולקבל את התוצאות הטובות ביותר וכמובן חלל מואר ויפה בדיוק כפי שחלמתם.

Bookmark the permalink.

Comments are closed